Infektuar: 15472
Shëruar: 13278
Vdekur: 622
SHBA-ja regjistron numër rekord vdekjesh me COVID-19 brenda 24 orëve

SHBA-ja regjistron numër rekord vdekjesh me COVID-19 brenda 24 orëve

Bota August 05, 2020 - 08:39

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë regjistruar numër rekord të të infektuarve me koronavirus. 57 mijë e 540 veta janë konfirmuar si të prekur në 24 orët e fundit si pasojë e këtij virusi.

Ndërkaq jetën për këtë periudhë COVID-19 u ka marrë një mijë e 399 personave, sipas Johns Hopkins University, transmeton Klan Kosova.

Me rastet e fundit SHBA në total ka të infektuar katër milionë e 771 mijë e 80 qytetarë me 156 mijë e 801 raste që kanë përfunduar me fatalitet.

Të dhënat përfshijnë të gjitha 50 shtetet e SHBA-së përfshirë Distriktin e Kolumbisë si dhe rastet e riatdhesuara.