Blinkeni takohet me homologun turk në Bruksel

Blinkeni takohet me homologun turk në Bruksel

Bota November 28, 2023 - 14:25

Ministri i Jashtëm turk Hakan Fidan u takua me homologun e tij amerikan Anthony Blinken. Takimi i tyre u zhvillua në Bruksel, konkretisht para takimit të ministrave të jashtëm.

Të dy zyrtarët diskutuan zhvillimet në frontin e luftës midis Izraelit dhe Gazës si dhe anëtarësimin e Suedisë në NATO. /abcnews