Meloni për vizitë në Serbi, do të pritet nga Vuçiqi

Meloni për vizitë në Serbi, do të pritet nga Vuçiqi

Bota December 03, 2023 - 12:42

Kryeministrja italiane, Giorgia Meloni po qëndron për vizitë në Serbi ku do të pritet në një takim nga presidenti serb, Aleksandar Vuçiq.

Siç bën të ditur, zyra për media e Vuçiqit pas pritjes së saj në orën 13:00, pason takimi mes dy liderëve, transmeton klankosova.

Më pas është planifikuar një deklarim për media i Vuçiqit dhe Melonit.

Kjo është vizita e parë e Melonit në Serbi që prej zgjedhjes së saj si kryeministre e Italisë.