Nuk ka qetësi për Turqinë, goditet sërish nga një tërmet i fuqishëm

Nuk ka qetësi për Turqinë, goditet sërish nga një tërmet i fuqishëm

Bota December 04, 2023 - 19:48

Tërmeti me magnitudë 5.1 ballë është regjistruar në Turqi. Gjithashtu është shënuar edhe pasgoditje, që arrin në 4.5 ballë, brenda 3 minutave.

Sizmologët në Turqi dhe në Greqi po ashtu janë të shqetësuar.

Si pasojë e këtij tërmet, qytetarët në Turqi kanë dalë në rrugë të frikësuar dhe në panik. /oranews