Helikopteri i rrëzuar i presidentit iranian u gjet nga ekipet e kërkimit, raporton TV shtetëror

Helikopteri i rrëzuar i presidentit iranian u gjet nga ekipet e kërkimit, raporton TV shtetëror

Bota May 19, 2024 - 20:44

"The Guardian”, duke iu referuar raportimit të televizionit shtetëror të Iranit, informon se helikopteri që u rrëzua në të cilin ishte presidenti iranian Ebrahim Raisi dhe delagacioni i tij është gjetur nga ekipet e kërkimit.

Nuk ka ende asnjë përditësim për gjendjen e personave në bord, vijon raportimi.

Televizioni shtetëror ka thënë se incidenti ka ndodhur afër Xholfas, qytetit në kufi me shtetin e Azerbajxhanit, rreth 600 kilometra në veriperëndim të kryeqytetit iranian, Teheranit.

Në atë zonë është raportuar për shira të rrëmbyeshëm dhe erë të fortë.

Raisi ka qenë në Azerbajxhan të dielën, për të inauguruar një digë, bashkë me presidentin e Azerbajxhanit, Ilham Aliyev.