Ceremonitë mortore për presidentin iranian do të nisin të martën e ardhshme

Ceremonitë mortore për presidentin iranian do të nisin të martën e ardhshme

Bota May 20, 2024 - 17:53

Ceremonitë mortore për presidentin iranian, Ebrahim Raisi, dhe shokët e tij do të fillojnë të martën e ardhshme, sipas agjencisë së lajmeve IRNA.

Thuhet se do të zhvillohet në qytetin veriperëndimor të Tabrizit dhe më pas trupi i presidentit Raisi do të dërgohet më vonë në Teheran.

“Ceremonitë e varrimit për presidentin dhe shokët e tij do të zhvillohen të martën në orën 9:30 me orën lokale në Tabriz”, tha agjencia e lajmeve IRNA, shkruan Skynews. /Klankosova.tv.