“Për bukën e motmotit”: Kurti i hip kombajnës për korrje-shirje
Foto:ZKM

“Për bukën e motmotit”: Kurti i hip kombajnës për korrje-shirje

Ekonomia July 10, 2024 - 12:10

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka zhvilluar sot vizitë tek një fermer në Bubavec të Malishevës.

Këtë vizitë ai e bëri bashkë me ministrin e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Pecin.

Kurti ka hipur në kombajnë me ç’rast ka parë nga afër procesin e korrje-shirjeve./EO

Image
Image
Image