Infektuar: 1052
Shëruar: 820
Vdekur: 30
Aksident tragjik, 41-vjeçari shqiptar shtyp për vdekje 18-vjeçarin në punë

Aksident tragjik, 41-vjeçari shqiptar shtyp për vdekje 18-vjeçarin në punë

Kronika October 16, 2019 - 17:59
Detajet

Një aksident tragjik është shënuar pasditen e sotme në Bypassin e Fierit kun ë afërsi të shfatit Pojanë një 18-cvjeçar është shtypur për vdekje nga një mjet që shërbente për ndërtimin e rrugës, tip “Rrul”.

Faxweb.al mëson se mjeti me drejtues shtetasin Klodian Ndone 41 vjeç, banues në Memaliaj rreth orëas 16:15, gjatë kohës që po ngjeshte asfaltin goditur shtetasin Mateo Koza 18 vjeç, banues në Tepelenë (punëtor) i cili ka gjetur vdekjen e menjëhershme.

Në vendengjarja ka shkuar grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e plotë të saj.