Infektuar: 4715
Shëruar: 2227
Vdekur: 101
32 aksidente në 24 orët e fundit

32 aksidente në 24 orët e fundit

Kronika June 02, 2020 - 10:43

Gjatë 24 orëve të fundit në Republikën e Kosovës kanë ndodhur 32 aksidente.

Policia e Kosovës ka raportuar se nga to 8 aksidente janë me të lënduar, ndërsa 24 të tjera me dëme materiale, transmeton “Zeri.info”.

Sipas raportit 24-orësh, janë shqiptuar 1100 tiketa trafiku, 9 persona janë arrestuar, 7 janë dërguar në mbajtje dhe 1 person është në vuajtje të dënimit. /Zëri