Infektuar: 102742
Shëruar: 89141
Vdekur: 2105
Arrestohet drejtori i Këshillit Prokurorial

Arrestohet drejtori i Këshillit Prokurorial

Kronika March 01, 2021 - 13:37

Është arrestuar, para pak çastesh, drejtori i Sekretariatit të Këshillit Prokurorial, Lavdim Krasniqi.

Burime të “Indeksonline” bëjnë me dije se Krasniqi është arrestuar nga zyrtarë të Drejtorisë për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit.

Drejtori i Këshillit Prokurorial është arrestuar në zyrën e tij.

Këto arrestime janë si vazhdimësi i atyre të javës së kaluar, ku u arrestuan disa zyrtarë të Ministrisë së Bujqësisë.

Image