Sulmohet një autobus me nxënës në Gllogjan, dyshohet për një të vrarë dhe disa të plagosur

Sulmohet një autobus me nxënës në Gllogjan, dyshohet për një të vrarë dhe disa të plagosur

Kronika November 26, 2021 - 20:08

Në fshatin Gllogjan të Deçanit para pak minutash dyshohet se ka ndodhur një vrasje.

Zëdhënësi i Prokrurorisë së Pejës, Shkodran Nikqi ka konfirmuar për Express se ka të shtëna me armë zjarri ndaj një autobusi me nxënës.

“Dyshohet se ka të shtena me armë zjarri në drejtim të një autobusi me nxënës, prokurorja kujdestare është nisur në drejtim të vendit të ngjarjes”.

Express merr vesh nga burime se ka të plagosur dhe të vrarë.