16-vjeçarja nga Kllokoti lind fëmijë, nëna thotë se është i 20-vjeçarit që e detyroi të kryente marrëdhenie seksuale me dhunë

16-vjeçarja nga Kllokoti lind fëmijë, nëna thotë se është i 20-vjeçarit që e detyroi të kryente marrëdhenie seksuale me dhunë

Kronika May 22, 2022 - 23:33

Një ngjarje mjaft e hidhur ka ndodhur në fshatin Mogillë të Kllokotit, ku një 16-vjeçare dyshohet se është dhunuar dhe ka mbetur shtatzënë para shumë muajsh, me ç’rast ka sjellur në jetë një fëmijë.

Burimet e Sinjalit brenda Spitalit të Gjilanit, ku e mitura është dërguar për të lindur, kanë bërë të ditur se Policia është njoftuar sot për rastin dhe kanë marrë menjëherë veprimet e nevojshme hetimore.

Si ndodhi rasti dhe kush dyshohet se e dhunoi të miturën?

Sipas të njëjtave burime, vajza ka lindur gjatë ditës së djeshme, ndërkohë që Policia ka marrë në pyetje nënën e saj, në mënyrë që të zbardhen rrethanat se si ka ndodhur kjo ngjarje e trishtë.

Burimet nga spitali thonë për Sinjalin se sipas nënës, foshnja që e ka lindur vajza e saj është jashtëmartesor dhe babai i fëmijës është një 20-vjeçar me prejardhje nga Shqipëria, por që jeton dhe punon në fshatin Mogillë.

Kjo deklaratë e nënës ka bërë që Policia të vihet menjëherë në lëvizje dhe të shoqërojë të dyshuarin në stacion policor, për t’u përballur me denoncimin ndaj tij. Aty, siç mëson Sinjali, i dyshuari (emër i njohur për redaksinë), e ka mohuar të ketë kryer marrëdhënie seksuale me dhunë me vajzën e mitur dhe se fëmija që ka lindur ajo, nuk është i tij.

Pas marrjes së deklaratave nga personat e përfshirë në rast, Prokurori i Shtetit ka urdhëruar që i dyshuari të ndalohet për 48 orë dhe më pas të merren veprime hetimore për mbledhjen e informacioneve që provojnë përfshirjen e të dyshuarit në rast.