Infektuar: 102742
Shëruar: 89141
Vdekur: 2105
Ahmeti për Armend Rexhepagigjin: Na paska marrë malli me të pa në skenë

Ahmeti për Armend Rexhepagigjin: Na paska marrë malli me të pa në skenë

Kultura February 28, 2021 - 21:41

Teksa sonte po transmetohet ‘Edhe një herë’, koncerti që riktheu në skenë një nga këngëtarët që la gjurmë në muzikë, Armend Rexhepagigjin, kryetari i komunës së Prishtinës ka falënderuar atë për secilën këngë të bukur që mbanë në raportuarin e tij.

Në një postim në "Facebook", Ahmeti ka thënë se ndonëse planet ishin që një koncert i tillë të mbahej me një publikë, sonte kemi mundësinë që ta shijojmë secili nga pak në shtëpitë tona.

Tutje ai ka shtuar se të gjithë i ka marrë malli që ta shohin dhe një herë në skenë, duke e falënderuar publikisht në emër të Prishtinës.

Më poshtë mund të lexoni statusin e tij:

Jam i lumtur që Armend Rexhepagiqi është artist i komunës tonë.  Edhe më i lumtur që ka pranuar që sontë të këndojë këngët e karrierës së gjatë krijuese.  E di që me Armendin kemi pas dëshirë që këtë koncert ta kemi me publikë dhe kështu ne ta nderojmë atë dhe ta falenderojmë për këngët e bukura.  Por, pandemia!

Megjithatë, ta shijojmë këtë koncert nga shtëpitë tona.   Live në Klan Kosova, mbështetur nga Komuna e Prishtinës.

Armend, na paska marr malli me të pa në skenë!  Falemnderit në emër të Prishtinës!/