Infektuar: 15142
Shëruar: 12674
Vdekur: 615
Një shqiptare “Miss Sllovakia 2020”

Një shqiptare “Miss Sllovakia 2020”

Showbiz August 15, 2020 - 18:43

Në finalen e Miss Sllovakia 2020 të mbajtur dje, me14 gusht 2020 në DoubleTree nga Hilton në Sllovaki, Leona Novoberdaliu u kurorëzua mbretëresha e re.

Ajo fitoi dhe u kurorëzua nga Miss Sllovakia 2019, Frederika Kurtulíková.

22-vjeçarja që jeton në Bratisllavë, Leona dha një shfaqje mahnitëse gjatë gjithë konkursit ndër njëmbëdhjetë garues të tjerë për të fituar kurorën kombëtare.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by MISS SLOVENSKO finalist #ë8ë (@leona_novoberdaliu) on

 

Leona tani do të përfaqësojë Sllovakinë në Miss World 2020. Ajo është një ekonomiste dhe studente e King’s College, Londër. Leona me siguri do të jetë një pretendente e fortë edhe në një fazë ndërkombëtare.

E diplomuar në ekonomi politike në King’s College në Londër, ajo aktualisht punon për një kompani investimesh. Ajo ka 10 vjet që merret me gjimnastikë, ndërsa ka menaxhuar edhe skuadër tenisi dhe noti. Në të kaluarën, ajo ndihmoi si vullnetare në Kryqin e Kuq dhe klubin “Children’s Hope”. /Prive.al 

Image

Image