Dua Lipa rrëfen për kalimin në botën e aktrimit, ndërsa përgatitet të publikojë albumin e saj të tretë

Dua Lipa rrëfen për kalimin në botën e aktrimit, ndërsa përgatitet të publikojë albumin e saj të tretë

Showbiz April 16, 2024 - 14:25

Dua Lipa foli dje (e hënë) për kalimin e saj në botën e aktrimit, me rolet e saj në “Barbie” dhe “Argylle” këtë vit.

Këngëtarja 28-vjeçare shqiptare luajti rolin e Mermaid Barbie dhe këndoi “Dance the Night” për filmin hit të vitit 2023 “Barbie”.

Në “Argylle”, ajo bëri një skenë si LaGrange dhe luajti rolin e personazhit të Henry Cavill, interesit të dashurisë së Agylle.

Image

Ajo tha për “TIME Magazine” se i referohet këtyre dyve si ‘role të vogla të bebeve’, shkruan DailyMail.

“Më pëlqente të isha në xhirime”, tha këngëtarja e kthyer në aktore. “Më pëlqen ideja për të mishëruar një personazh tjetër dhe për të pasur një detyrë.”

Image

“Më pëlqen gjithashtu kur shkoj në një sesion fotografik dhe mund të ndryshoj tërësisht pamjen time”, tha ajo. “Më duket vetja si një personazh tjetër.”

Për rolin e saj në filmin “Barbie”, ajo shtoi: “Më pëlqeu të isha në film sepse ishte shumë emocionuese të isha pjesë e diçkaje kaq të veçantë si kjo me një kast të jashtëzakonshëm”.

“Ndihem me fat që regjisorja Greta Gerwig më kërkoi të bëhesha sirenë”, tha ajo për “Vogue”.

Këngëtarja e “Future Nostalgia” vazhdoi të ndante me “Vanity Fair” se ajo ndiente se po mbante sekretin më të madh në botë nga kënga deri tek ajo e vogël.

Image

Duke shtuar se si përvoja ‘ishte argëtuese dhe emocionuese’, ajo ende nuk ka konfirmuar nëse dëshiron të vazhdojë të aktrojë.

“Ishte një çmenduri. Ishte sikur, në rregull, sot do të shkoj dhe do të vendos katër paruke me ngjyra të ndryshme dhe një bisht sirene, dhe nesër do të fluturoj dhe do të ngrihem përsëri në skenë dhe do të bëj diçka krejtësisht ndryshe”, tha ajo.

Kjo erdhi pasi ajo njoftoi emrin dhe datën e publikimit të albumit të saj të tretë të shumëpritur..

Fituesja tre herë i çmimit “Grammy” zbuloi se albumi do të quhet “Radical Optimism” dhe do të jetë i disponueshëm për t’u transmetuar ose blerë nga 3 maji. /Telegrafi

Image