Dua Lipa në mesin e më të pasurve në Mbretërinë e Bashkuar

Dua Lipa në mesin e më të pasurve në Mbretërinë e Bashkuar

Showbiz May 18, 2024 - 11:57

Harry Styles dhe Dua Lipa janë në mesin e një numri të famshëm që shfaqen në edicionin e parë të listës së të pasurve 40 Under 40 të The Sunday Times.

Në moshën 33-vjeçare dhe në vendin e 10-të në listën 40 Under 40, është këngëtari Ed Sheeran, i cili është kurorëzuar muzikanti i ri më i pasur në Britaninë e Madhe me 340 milionë funte.

Ylli tjetër më i pasur i popit në Mbretërinë e Bashkuar nën moshën 40 vjeç është Harry Styles, 30 vjeç, i cili fitoi 175 milionë funte përmes shfaqjeve muzikore dhe filmave.

Në vendin e 19-të është fituesja e 16-të Grammy-t, Adele me 170 milionë funte.

E 29-ta e përbashkët është aktori Daniel Radcliffe dhe ylli i popit Lipa, 28 vjeç, me 90 milionë funte përkatëse.

Lipa, e cila do të performojë në Glastonbury Festival në qershor, publikoi së fundmi albumin e saj të tretë në studio Radical Optimism i cili u ngjit në vendin e parë në tabelën zyrtare të albumeve në Mbretërinë e Bashkuar.