Pas koncertit në Kroaci, Dua Lipa shijon pushimet me familje në Capri të Italisë

Pas koncertit në Kroaci, Dua Lipa shijon pushimet me familje në Capri të Italisë

Showbiz June 12, 2024 - 17:24

Këngëtarja Dua Lipa vuri në pah një stil të guximshëm të martën teksa doli për të drekuar me një grup miqsh në restorantin “Lo Scoglio” në Nerano në Bregun Amalfitan.

Artistja 28-vjeçare tërhoqi vëmendjen e veshur me një bluzë të guximshme të kuqe me një dekolte të thellë për të vërtitur gjoksin e bollshëm.

Veshja me qafë të hapur ishte e hapur në fund për të treguar një pjesë të mesit të saj të shtrënguar dhe ishte zbukuruar me një lule, shkruan DailyMail.

Dua gjithashtu la të ekspozuar këmbët e gjata në një palë pantallona të shkurtra xhinse dhe mbante një çantë dore të kuqe që përputhej me dukjen e sipërme.

Ajo kishte vendosur një zinxhir të trashë argjendi dhe një palë syze të zeza të vendosura në krye të kokës.

Dua mbërriti në Itali për të marrë pjesë në një kroçere me “Jacquemus” në Capri për të festuar 15 vjetorin e shtëpisë së modës.

Të hënën, ylli i popit u pa duke u relaksuar në varkë përkrah modelit Rosie Huntington Whiteley, përpara se të lironte flokët në after-party.

Pushimi i saj luksoz vjen pasi ajo u prezantua në edicionin e parë të “Sunday Times 40 Under 40 Rich List” muajin e kaluar.

Dua, e cila do të performojë në festivalin “Glastonbury” këtë muaj, së fundmi publikoi albumin e saj të tretë në studio, “Radical Optimism”, i cili u ngjit në vendin e parë në top-listën zyrtare të albumeve të Mbretërisë së Bashkuar.

Lista e Pasurisë e “The Sunday Times 2024” rendit pasurinë e 350 njerëzve më të pasur në Mbretërinë e Bashkuar dhe lista bazohet në pasuri të identifikueshme, përfshirë tokën, pronat, asetet të tjera të tilla si arti dhe kuajt e garave, ose aksione të konsiderueshme në kompani.

Muajin e kaluar, Dua bëri zyrtare në Instagram lidhjen e saj me të dashurin Callum Turner, pas pesë muajsh lidhje.

Interpretuesja e hitit “New Rules” dhe aktori 34-vjeçar janë lidhur që kur u panë së bashku në festën pas premierës për serialin e tij televiziv “Masters of The Air” në Janar. /Telegrafi

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image