Rrëzohet në koncertin e Coldplayt burri që tentoi të hipte në skenë me flamurin izraelit

Rrëzohet në koncertin e Coldplayt burri që tentoi të hipte në skenë me flamurin izraelit

Showbiz June 13, 2024 - 10:40

Një koncert i Coldplayt në Greqi u ndërpre pasi një burrë i mbështjellë me flamurin izraelit u rrëzua gjatë përpjekjes për të hyrë me vrull në skenë.

Imazhet kanë dalë në dritë nga koncerti i Coldplay në Athinë gjatë kësaj jave, ku tregohet kryesuesi i grupit, Chris Martin, duke ndaluar në mes të një kënge ndërsa një burrë i mbështjellë me flamurin izraelit ngjitet në një varg dritash në skajin e skenës, para se të bjerë papritur përmbys.

Chris i kërkon menjëherë grupit të ndalojë muzikën, dhe pastaj ai dhe kitaristi Johnny Buckland ecin përpara dhe shikojnë nën skenë për të parë nëse djaloshi është mirë, shkruan TMZ.

Komediani izraelit, Guy Hochman, vjen para dhe vetë-identifikohet si burri që ra, duke postuar një fotografi të tij me flamurin te koncerti dhe duke thënë se mori një goditje të rëndë si rezultat i rënies, madje duke thyer një brinjë.

Hochman thotë se mund të ndiente djersën e Chris dhe ishte pothuajse në skenë – dhe po, ai po përpiqej të tërheqë vëmendje për luftën në Lindjen e Mesme, ashtu si edhe të tjerët në shfaqje.

Ndërkohë që demonstrata e Izraelit e Hochman doli të jetë një tentativë e dhimbshme, shumë persona në turmën e Coldplay bërtitën për të kthyer pengjet nga Gaza – dhe ka video të postuara për këtë efekt. /abcnews

Image