Kate Middleton me lajme të mira, mund të rikthehet në një paraqitje publike shumë shpejt

Kate Middleton me lajme të mira, mund të rikthehet në një paraqitje publike shumë shpejt

Showbiz June 13, 2024 - 13:29

Kate Middleton nuk është shfaqur zyrtarisht në publik që nga Krishtlindjet dhe sipas mediave britanike, ajo së shpejti mund të largohet nga shtëpia për një arsye të rëndësishme.

Kate po mendon një paraqitje në Londër për të shënuar ditëlindjen zyrtare të mbretit Charles, që është 15 qershori.

Edhe pse ai ka lindur më 14 nëntor, festimet zyrtare të ditëlindjeve për monarkët kanë qenë shpesh në një ditë që në fakt nuk është ditëlindja e tyre, veçanërisht nëse ata nuk kanë lindur në verë. Ceremonia quhet “Trooping the Color” dhe ka shënuar ditëlindjen zyrtare të monarkut për më shumë se 260 vjet. Kjo do të jetë paraqitja e parë e Charles në këtë ngjarje si mbret.

Image

Kate i dërgoi një letër Gardës Irlandeze, nga e cila ajo është një kolone mbretërore. Ajo tha se ishte krenare për të gjithë regjimentin përpara Rishikimit të Regjimentit dhe kërkoi falje për mungesën e provës “Trooping the Color”.

“Unë vlerësoj të gjithë ata që kanë praktikuar ‘Trooping the Color’ për muaj të tërë këtë vit dhe kanë kushtuar shumë orë për t’u siguruar që uniformat dhe stërvitjet e tyre janë të përsosura. Është një nder të jem koloneli juaj dhe më vjen shumë keq që nuk mund ta mirëpres këtë, ju lutemi, përcillni faljen time për të gjithë regjimentin, shpresoj që të jem në gjendje t’ju përfaqësoj përsëri së shpejti, ju lutemi, t’i përcjellim urimet e mia më të mira për të gjithë të përfshirët”.

Pikërisht për shkak të fjalëve “Shpresoj që së shpejti të jem në gjendje t’ju përfaqësoj sërish”, ato bien në sy si një tregues se princesha mund të rikthehet në publik, ndonëse pamja e saj nuk është konfirmuar.

Thashethemet po bëhen gjithnjë e më të forta se ajo mund të befasojë të gjithë botën dhe të vijë në ceremoni. Rikthimi pritet sepse është një ngjarje e rëndësishme dhe gjithashtu do të ishte një lloj mbështetjeje publike për mbretin sepse të dy po luftojnë me sëmundjen e kancerit. /Telegrafi