Infektuar: 1052
Shëruar: 820
Vdekur: 30
Ndërron jetë ish-sportisti kosovar

Ndërron jetë ish-sportisti kosovar

Sport September 22, 2019 - 15:19
Detajet

Të shtunën ka ndërruar jetë Pajtim Kosova, ish-basketbollist dhe më pas edhe anëtar i strukturave udhëheqëse të KB Bashkimi dhe së fundi edhe anëtar i Bordit të KBF Bashkimi nga Prizreni.

"Kontributi i z. Kosova para dhe pas mëvetësimit të sportit kosovar ishte i jashtëzakonshëm.

Federata e Basketbollit të Kosovës i shpreh ngushëllime familjes së të ndjerit, gjithashtu edhe KB Bashkimi dhe KBF Bashkimit", bëhet e ditur nga Federata e Basketbollit të Kosovës.

Image