Buffon emërohet ambasador i kësaj organizate botërore

Buffon emërohet ambasador i kësaj organizate botërore

Sport October 09, 2019 - 19:35
Detajet

Gianluigi Buffon është emëruar Ambasador i Vullnetit të Mirë nga Organizata e Kombeve të Bashkuara për “Programin Botëror të Ushqimit”, transmeton zeri.info

Portieri i Juventusit e njoftoi titullin e ri të tij përmes një konferencë për shtyp.

“Jam shumë krenar që e kam pranuar thirrjen dhe e kam pranuar shpejt, sepse i dua sfidat”, ka thënë Buffon.

“Unë nuk tallem me veten që mund ta ndryshojë botën, por mund të jap kontributin tim duke dhënë një shembull”, shtoi ai./Zëri