Infektuar: 1052
Shëruar: 820
Vdekur: 30
Agim Ademi merr një urim të veçantë nga presidenti i FIFA-s

Agim Ademi merr një urim të veçantë nga presidenti i FIFA-s

Sport October 19, 2019 - 12:10
Detajet

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino i ka dërguar letër-urimi presidentit të Federatës së Futbollit të Kosovës Agim Ademi, i cili sot e feston ditëlindjen. Në këtë letër-urimi Infantino i ka uruar presidentit Ademi shëndet, lumturi e suksese në jetën personale dhe atë profesionale.

Raportet mes FIFA-s dhe Kosovës duken jashtëzakonisht të mira, kjo pasi Kosova ka treguar një kulturë të lartë në organizimin e ndeshjeve ndërkombëtare, duke qenë njëra nga përfaqësueset me tifozerinë më korrektë në Ballkan. /Zëri.info

 

Urimi i Infantinos:

Image