Infektuar: 15472
Shëruar: 13278
Vdekur: 622
Zvicra synon një vend në 'Euro 2020': E nis me vetëm një shqiptar kundër Gjibraltarit

Zvicra synon një vend në 'Euro 2020': E nis me vetëm një shqiptar kundër Gjibraltarit

Sport November 18, 2019 - 19:56
Detajet

Zvicra kërkon fitore të domosdoshme kundër Gjibraltarit në kuadër të ndeshjes së fundit eliminatore për 'Euro 2020'.

Skuadra e Vladimir Petkovic renditet në vendin e dytë në grupin D me 14 pikë, dhe për ta prerë biletën për 'Euro 2020', i duhet fitorja sonte, raporton Zëri.info.

Tashmë janë publikuar edhe formacionet startuese, derisa Granit Xhaka është shqiptari i vetëm që luan sonte nga fillimi./Zëri.info

Image