Infektuar: 3356
Shëruar: 1874
Vdekur: 66
Ndonëse u akuzua se nuk e përshëndeti gjyqtarin para ndeshjes, pamjet e tregojnë të kundërtën për futbollistin më në formë në Kosovë

Ndonëse u akuzua se nuk e përshëndeti gjyqtarin para ndeshjes, pamjet e tregojnë të kundërtën për futbollistin më në formë në Kosovë

Sport December 03, 2019 - 08:46
Detajet

Para fillimit të ndeshjes së djeshme mes Vushtrrisë dhe Ballkanit, futbollisti i mysafirëve Blendi Baftiu u akuzua se nuk pranoi t’i shtrëngojë duart me gjyqtarin Gramos Shala.

Gjatë ndeshjes dolën pamje ku pretendohej se futbollisti më në formë i Superligës këtë edicion, Baftiu, nuk ia zgjati dorën Shalës para fillimit të ndeshjes, shkruan Zëri.info.

Megjithatë, pamjet e plota e tregojnë të kundërtën e asaj që është raportuar në mediat kosovare.

Në videon e mëposhtme shihet ku Blendi e përshëndet gjyqtarin Shala, i cili më pas fillon të bisedojë me kolegun e tij që e ka pranë vetes.

Ndryshe, ndeshja Vushtrria – Ballkani e zhvilluar në ‘Ferki Aliu’, në Vushtrri, i takoi skuadrës vendase.

Djelmoshat e Fitim Llapashticës arritën ta mposhtin kampionin vjeshtor të Superligës me rezultat minimal 1:0.

Përkundër kësaj humbje, Ballkani është kampion vjeshtor në elitën e futbollit kosovar me 34 pikë të tubuara pas 17 ndeshjeve./Zëri.info