Infektuar: 11130
Shëruar: 6817
Vdekur: 381
Gjest i madh i skuadër së madhe kroate, paratë e biletave i jep për të prekurit e tërmetit në Shqipëri

Gjest i madh i skuadër së madhe kroate, paratë e biletave i jep për të prekurit e tërmetit në Shqipëri

Sport December 06, 2019 - 19:58
Detajet

Tërmeti tragjik që goditi Shqipërinë duke lënë 51 të vdekur, qindra të lënduar dhe shumë dëme materiale ka bërë që e gjithë bota të solidarizohet në forma të ndryshme për ta ndihmuar shtetin shqiptar, shkruan Zëri.info.

Një gjë të tillë e ka bërë edhe skuadra e madhe kroate, Dinamo Zagreb e cika ka vendosur që gjitha të ardhurat nga shitja e biletave për ndeshjen kundër Varazdinit dhe Lokomotivës të shkojë n në ndihmë për të prekurit nga tërmeti.

Lajmi e ka bërë të ditur vetë skuadra kroate e përcjellë me një fotografi të vendosur flamurin shqiptar dhe atë kroat, gjë e cila konfirmon miqësinë e mirë të këtyre dy vendeve. /Zëri.info

Image