Adnan Januzaj pranë largimit nga La Liga, do të transferohet te gjiganti evropian

Adnan Januzaj pranë largimit nga La Liga, do të transferohet te gjiganti evropian

Sport January 22, 2020 - 14:55

Milani është duke shqyrtuar dy mundësi për ta transferuar futbollistin nga Kosova, Adnan Januzaj.

Pas zërave të shumta, agjenti i futbollistit, Dirk de Vriese i ka thënë ‘CalcioMercato-s’, se Milani dhe Roma janë të interesuara për shërbimet e tij, shkruan Zëri.info.

Januzaj do të donte të largohet nga Real Sociedadi në drejtim të Milanit dhe tashmë besohet se ka pasur kontakte mes palëve.

Nga ana tjetër, Milani po e shqyrton mundësinë e blerjes së Januzajt në rast se arrin shitjen e spanjollit Suso.

Image

Ndërsa, alternativa tjetër është huazimi i Januzajt te ‘Rossonerët’ me opsionin e blerjes në verën e vitit 2020.

Ish-futbollisti i Manchester Unitedit mund të luajë në formacionet 4-3-3 dhe 4-4-2.

Madje, mediat italiane raportojnë se Milani e kishte ndjekur Januzajn edhe gjatë kohës kur luante në ‘Old Trafford’./Zëri.info