Infektuar: 15142
Shëruar: 12674
Vdekur: 615
Për shkak të Kobe Bryant, ndalet derbi, gjysma e sallës 'shpërthen' në lot dhe brohoristin emrin e tij

Për shkak të Kobe Bryant, ndalet derbi, gjysma e sallës 'shpërthen' në lot dhe brohoristin emrin e tij

Sport January 26, 2020 - 22:47

Legjenda e basketbollit, Kobe Bryant, ka ndërruar jetë gjatë një përplasje me helikopter së bashku me vajzën e tij 13-vjeçare, Gianna, dhe ky aksident ka shkaktuar tronditje në mbarë botën.

Edhe derbi izraelit mes Tel Aviv dhe Maccabi Hapoel u ndal kur u njoftua lajmi për vdekjen e basketbollistit legjendar të NBA-s, shkruan Zëri.info.

Pjesa më e madhe e sallës shpërthyen në lot, dhe e gjithë kjo u pasua me duartrokitje të mëdha dhe brohoritje të emrit të Kobe Bryant.

Pas ndeshjes, Maccabee, i cili ka luajtur në NBA për disa vite, tregoi se nuk mund ta besonte këtë.

"Nuk e di çfarë të them. Nuk dua të besoj", tha ai./Zëri.info