Në ndeshjen e Serie A, tifozët shihen me maska për t'u mbrojtur nga koronavirusi

Në ndeshjen e Serie A, tifozët shihen me maska për t'u mbrojtur nga koronavirusi

Sport February 23, 2020 - 19:36

Roma - Lecce ishte ndeshja e vetme e zhvilluar në Serie A sot për shkak të rrezikut nga koronavirusi.

Në stadiumin 'Olimpico' janë parë tifozët me dorëza dhe maska për t'u mbrojtur nga virusi që po frikëson Italinë, shkruan Zëri.info.

Ndryshe, Roma e fitoi këtë ndeshje me rezultat bindës, 3:0.

Ky takim ishte i vlefshëm për javën e 25-të në Serie A./Zëri.info

Image