Futbollisti i Prishtinës kujton kohën kur luante ndaj Spanjës në fanellën ‘kuqezi’

Futbollisti i Prishtinës kujton kohën kur luante ndaj Spanjës në fanellën ‘kuqezi’

Sport March 26, 2020 - 17:47
Lajmet e fundit nga sporti

Futbollisti i Prishtinës, Leonit Abazi ka kujtuar kohën kur luante në fanellën e Kombëtares së Shqipërisë.

Abazi ka postuar një foto, ku shihet në fanellë ‘kuqezi’, duke luajtur nga Spanjës. 

Ky takim, ishte zhvilluar në vitin 2013, dhe kishte përfunduar me rezultatin 4:0 për spanjollët.26 vjeçari nga Gjilani, kishte zhvilluar dy ndeshje në Kombëtaren e Shqipërisë, ndërsa nuk ishte ftuar më.

Anësori, këtë vit po luan edicionin e parë te Prishtina, ku deri më tani ka zhvilluar 16 ndeshje.