Infektuar: 1158
Shëruar: 876
Vdekur: 30
Tragjedi familjare në Itali: Sportisti kampion ndërron jetë nga koronavirusi

Tragjedi familjare në Itali: Sportisti kampion ndërron jetë nga koronavirusi

Sport March 30, 2020 - 23:54

Ish-kampioni i boksit, Angelo Rotoli ka vdekur pasi kishte rezultuar pozitiv me koronavirus.

Para tij, edhe nëna dhe vëllai i tij kishin humbur betejën me këtë virus, shkruan Zëri.info.

Koronavirusi është një shkallë të lartë në Itali, sidomos në veriun e vendit, Lombardi.

Numri i të vdekurve ka arritur mbi 10 mijë, derisa edhe mjaft shumë raste të infektuar.

Image

Boksieri i famshëm, Angelo Rotoli ka ndërruar jetë në Bergamo pasi ishte infektuar me koronavirus.

Ai ishte tejet i famshëm në botën e boksit në fund të vitit 1980, duke fituar titullin e kampionit evropian.

Në karrierën e tij, ai ka zhvilluar 35 përballje, 30 prej të cilave i ka fituar.

Rotoli ka ndërruar jetë si 61-vjeçar./Zëri.info