Infektuar: 4715
Shëruar: 2227
Vdekur: 101
“Ju thaftë asaj që ta lë ty, shpellar”- Ish-moderatorja e sportit publikon SMS me përmbajtje seksuale që mori

“Ju thaftë asaj që ta lë ty, shpellar”- Ish-moderatorja e sportit publikon SMS me përmbajtje seksuale që mori

Sport June 04, 2020 - 12:11

Fjoralba Ponari njihet si njëra prej gazetareve më të mira të sportit në Shqipëri.

Ajo ishte bërë e njohur në vitin 2018, kur kishte moderuar një emision në kuadër të Kampionatit Botëror, shkruan “Zeri.info”.

Me anë të rrjetit social “Instagram”, ajo ka rikujtuar disa mesazhe duke iu referuar rasteve të përdhunimit që kanë ndodhur në Shqipëri kohëve të fundit.

Derisa Ponari ka shprehur mllefin e saj për këto raste, në “inbox” asaj i ka ardhur një mesaz me përmbajtje të rëndë.

Image

“Ec të kapi ty mirë njëherë se shumë je për …, ta ha …”- i shkruan djali në mesazh.

Moderatorja iu është kthyer ashpër duke i thënë: “Hënksh veten dhe ju thaftë asaj që ta lë ty shpellar.”

Ndërsa shprehur edhe zemërimin ndaj nënave shqiptare për edukimin që u kanë dhënë djemve.

Image

“U lumtë moj nëna shqiptare për bijtë që keni rritur”, shtoi ajo. /Zeri.info

Image

Image