Infektuar: 15472
Shëruar: 13278
Vdekur: 622
Futbollisti i Ballkanit largohet nga Kosova për ta vazhduar jetën në Itali, klubi e përshëndet në mënyrë speciale

Futbollisti i Ballkanit largohet nga Kosova për ta vazhduar jetën në Itali, klubi e përshëndet në mënyrë speciale

Sport June 05, 2020 - 13:02
Detajet

Lideri i Superligës së Kosovës në futboll, Ballkani i Therandës, e ka përshëndetur në mënyrë speciale futbollistin Elbasan Gashi, i cili do ta vazhdojë jetën në Itali, shkruan “Zeri.info”.

Ballkani ditën e sotme ia ka lëshuar fletëlëshimin, ndërkohë që e ka përshëndetur në mënyrë dinjitoze, duke ia dorëzuar një mirënjohje për kontributin e dhënë në klub.

“Do të më mungoj shumë futbolli i Kosovës, pasi e kam kaluar një pjesë të mirë të jetës këtu. Në Itali do të bashkohem me bashkëshorten. Klubit të Ballkanit i dëshiroj shumë suksese dhe shpresoj shumë se do ta fitojnë titullin kampion”, ka thënë Elbasan Gashi për “Zeri.info”.

“Mbetem me shpresë se edhe në Itali do të vazhdoj me futboll”, shtoi 28-vjeçari Gashi.

Mbrojtësi Gashi ka bërë karrierë edhe në Lirinë e Prizrenit dhe te Hajvalia. /Zeri.info

Image

Image

Image

Image