Infektuar: 9869
Shëruar: 5480
Vdekur: 303
Leotrim Krasniqi largohet nga posti i trajnerit te grupmoshat e reja të FC Prishtinës

Leotrim Krasniqi largohet nga posti i trajnerit te grupmoshat e reja të FC Prishtinës

Sport July 04, 2020 - 20:47

Leotrim Krasniqi ka dhënë dorëheqje nga posti i trajnerit te grupmoshat e reja të FC Prishtinës.

Krasniqi e ka konfirmuar vetë lajmin me anë të një postimi në rrjetin social "Facebook", shkruan "Zeri.info".

Image

Postimi i plotë i Krasniqit:

"Familjar e shoqëri , nuk do te jem me pjese e FC Prishtinës , po largohem me vetedeshire dhe me krye lart , me bindjen qe kom dhon gjithçka nga vetja qe fanella e Prishtinës te përfaqësohet me dinjitet e përkushtim , qe fanella e Prishtinës te bartet vetëm nga ata qe e meritojnë dhe e djersitin atë.

Duke besuar qe ne Prishtine kom sjell disiplinë , koncept te punës dhe te lojës , po largona me fytyre dhe ndërgjegje te pastër , duke e ruajt nderin dhe profesionalizmin edhe ne situata shpesh herë te vështira për te mos u nënshtruar asnjëherë.

Nëse diçka me mban gjalle ne çdo sfide te jetës osht te mbes i pastër sepse rruge tjetër për te arritur sukses përveç punës nuk do te ndjek kurrë ne kurriz te askujt.

Largohem nga klubi ne një vendim jo te lehtë për t’u marrua për t’kerkuar sfida te reja duke iu falënderuar te gjithë futbollisteve qe punuam se bashku , kolegeve trener , koordinatorit te shkollës dhe klubit FC Prishtina për mundësin te jem pjese e klubit qe te vazhdoj te ritëm si trener ne këto vite”. /Zeri.info