Infektuar: 38431
Shëruar: 23754
Vdekur: 989
Sonte zhvillohet derbi i vjetër italian

Sonte zhvillohet derbi i vjetër italian

Sport October 26, 2020 - 08:46

Sonte në program është ndeshja e fundit ë javës së pestë në Serie A, raporton “Zeri.info”.

Milani që nuk po njeh rezultat tjetër, përveç fitores, e pret në shtëpi Romën e Marash Kumbullës.

Kryeqytetasit udhëtojnë në qytetin e modës për rezultat pozitiv dhe ngritjen në tabelë, kurse “Rossonerët” dëshirojnë të vazhdojnë me fitore si klubi i vetëm në Evropë.

Dy skuadra vijnë në këtë ndeshje me fitore në Ligën e Evropës si mysafire.

Milani triumfoi në Skoci përball Celticut me rezultat 1:3, kurse “Romakët” në Zvicër mposhtën Young Boys, 1:2 me golin e fitorës të cilin e shënoi mbrojtësi shqiptar, Marash Kumbulla.

Takimi Milan – Roma zhvillohet sonte në stadiumin “San Siro” duke filluar nga ora 20:45, pa praninë e publikut për shkak të pandemisë me koronavirus.

/Zeri.info