Infektuar: 56118
Shëruar: 49432
Vdekur: 1411
Përplasja me barrierat mbrojtëse dhe për pak sa nuk mori flakë, shikoni gjendjen e pilotit të Formula 1

Përplasja me barrierat mbrojtëse dhe për pak sa nuk mori flakë, shikoni gjendjen e pilotit të Formula 1

Sport November 29, 2020 - 23:53

Romain Grosjean, piloti i Haas, ka arritur të shpëtojë pa asnjë lëndim nga një përplasje e madhe në garën për Çmimin e Madh të Bahreinit.

Pak para fillimit të garës, makina e francezit ka dalur nga pista në kthesën e tretë, shkruan "Zeri.info".

Makina u përfshi në flakë, derisa më pas u nda edhe në dysh.

Fatmirësisht, Grosjean është larguar nga përplasja, duke u larguar nga makina. 

Francezi për të qetësuar fansat e tij vendosi duke publikuar një video ku nuk ka ndonjë lëndim serioz përveçse djegie të lehta te duart e tij. /Zeri.info