Infektuar: 106914
Shëruar: 99628
Vdekur: 2225
Perez e zbulon të ardhmen e Modriqit

Perez e zbulon të ardhmen e Modriqit

Sport April 22, 2021 - 14:46
Detajet

Presidenti i klubit, Florentino Perez, ka deklaruar për mediet spanjolle se mesfushori Luka Modriq, do të qëndroj edhe një sezon tjetër tek ekipi gjigant Real Madrid.

I pari i Real Madridit njofton se tashmë klubi i tij ka arritur marrëveshje me yllin kroat.

“Me Modriqin kemi një marrëveshje, ose më saktë të themi se kemi arritur marrëveshje” ka deklaruar i pari nga Real Madridi, Florentino Perez, përcjell Zeri.info.

Luka Modriq i ka fituar dy trofe të La Ligas, katër trofe të Ligës së Kampionëve, tre trofe të Kupës Kombëtare të klubeve dhe Superkupën Evrpiane.

Po ashtu si lojtar i Real Madridi ka fituar edhe “Topin e Artë”, në vitin 2018.

Kroati ju është bashkangjitur Real Madridit në vitin 2012. /Zeri.info