Pavarësisht interesimit nga klubet e mëdha evropiane, Sesko zgjedh të qëndrojë te Salzburgu

Pavarësisht interesimit nga klubet e mëdha evropiane, Sesko zgjedh të qëndrojë te Salzburgu

Sport August 06, 2022 - 17:33
Lajmet e fundit nga Sporti

Benjamin Sesko do vazhdojë të luajë për Red Bull Salzburg.

Chelsea, Manchester United dhe Real Madrid janë klubet që kanë shfaqur interesim për transferimin e sulmuesit slloven.

Pavarësisht që tri skuadra të mëdha evropiane kërkojnë shërbimet e tij, sipas ‘Sky Sports’ lojtari ka zgjedhur të qëndrojë në ekipin e tij.p

Slloveni ka njoftuar skuadrën e austriake se nuk do të largohet të paktën këtë vit.