Juventusi konfirmon largimin e McKennies nga klubi

Juventusi konfirmon largimin e McKennies nga klubi

Sport January 28, 2023 - 15:45
Lajmet e Fundit nga Sporti

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri ka konfirmuar se Weston McKennie do të largohet nga klubi para mbylljes së afatit kalimtar të janarit.

McKennie do të largohet nga Juventusi para mbylljes së afatit kalimtar të janarit me klubet e Premierligës që konkurrojnë për nënshkrimin e tij.

Nottingham Foresti po mendon t’i bashkohet garës për të transferuar mesfushorin e Juventusit, sipas “The Athletic”.

Leeds United ka qenë në bisedime të avancuara në lidhje me një lëvizje huazimi me një opsion për të blerë, por ende nuk ka përfunduar një marrëveshje.

24-vjeçari ka rënë dakord për kushtet personale me Leeds, megjithëse çmimi i kërkuar i Juventusit prej 31 milionë funte është dëshmuar si një problem për skuadrën e Premierligës.

Megjithatë, menaxheri Jesse Marsch është i prirur të sjellë bashkatdhetarin e tij i cili do të lidhej me shokët e ekipit të USMNT, Tyler Adams dhe Brenden Aaronson në Elland Road.

“McKennie nuk do të jetë i disponueshëm nesër sepse ai është në qendër të një negociate. Mendoj se klubi ka gjetur tashmë një marrëveshje me ekipin e tij të ri dhe prandaj ai nuk do të jetë atje nesër”. u tha Allegri gazetarëve.

“Nuk do të ketë përforcime në merkato, nëse McKennie do të largohej do të ketë Cuadrado, De Sciglio, Soulé, të cilët mund të luajnë edhe nga jashtë. Nëse është e nevojshme, ne do të mund të ndryshojmë strukturën. E rëndësishme është të rikuperojmë të gjithë”. /Zeri.info