Zyrtare: Rilind Haziraj, lojtar i ri i Dritës

Zyrtare: Rilind Haziraj, lojtar i ri i Dritës

Sport June 10, 2023 - 16:00
Lajmet e fundit nga Sporti

Drita ka njoftuar se kanë arritur marrëveshje me sulmuesin Rilind Haziraj.

Lajmi u konfirmua nga vetë klubi gjilanas përmes një njoftimi në faqen zyrtare.

Haziraj do të jetë pjesë e Dritës për tri vjet.

Sulmuesi 24 vjeçar së fundmi ishte pjesë e Fushë Kosovës, ku e kishte ndihmuar për inkuadrimin në Superligë.

Postimi i plotë:

RILIND HAZIRAJ ËSHTË LOJTARI YNË

Kemi knaqësin të ju njoftojmë që kemi arritur marrëveshje me sulmuesin Rilind Haziraj

Sot në ambientet e klubit, Haziraj është pritur nga drejtori sportiv i klubit z. Valon Zymberi i cili i ka uruar mirëseardhje në klub dhe suksese në vazhdim të karrierës së tij. Rilindi me klubin ka nënshkruar kontratë tre vjeqare.

Haziraj ishte pjesë e ekipit KF Fushë Kosova ku kishte paraqitje impresive duke shënuar 19 gola në 24 paraqitje dhe duke ndihmuar që të sigurojë superligën ish ekipi i tij KF Fushë Kosova.

Mirë se vjen Rilind.