Man Utd humbet shpresën për të nënshkruar me Harry Kane

Man Utd humbet shpresën për të nënshkruar me Harry Kane

Sport June 10, 2023 - 19:08
Lajmet e fundit nga Sporti

Man Utd humbet shpresën për të nënshkruar me Kanen

Manchester Unitedi po humbet shpresën për të nënshkruar me Harry Kanen nga Tottenhami këtë verë, por është optimist për të përfunduar një marrëveshje për Mason Mount të Chelseat.

Unitedi thuhet se po jep dorëheqjen gjithnjë e më shumë për të humbur nënshkrimin e Kanes, sipas “The Times” sepse ata nuk kanë marrë absolutisht asnjë inkurajim që një marrëveshje mund të bëhet me “Spurs”.

Kontrata aktuale e Kanes skadon në fund të sezonit të ardhshëm, por “Spurs” nuk janë të gatshëm të bëjnë biznes, mes interesimit rival nga Real Madridi dhe Bayern Munichu.

Kane ishte shpallur si objektivi kryesor i sulmuesit të Erik ten Hag, por klubi tani thuhet se po shqyrton alternativa, duke përfshirë Rasmus Hojlund të Atalantës, i cili ka shënuar nëntë gola në Serie A këtë sezon. 

Megjithatë, “Djajtë e Kuq” po bëjnë përparim kur bëhet fjalë për sigurimin e një mesfushori dhe duket se janë afër një marrëveshjeje për të blerë Mount.

Mounti thuhet se dëshiron të bashkohet me Unitedin dhe ai tashmë ka rënë dakord për kushtet personale. Por klubi ende nuk ka rënë dakord për një tarifë me Chelsean, të cilët kanë mbetur në nevojë të shkurtojnë skuadrën e tyre pasi emëruan Mauricio Pochettinon si trajnerin e tyre të ri. /Zeri.info