Finalja e Ligës së Kampionëve: Man City - Inter, formacionet

Finalja e Ligës së Kampionëve: Man City - Inter, formacionet

Sport June 10, 2023 - 19:40
Lajmet e fundit nga Sporti

Janë publikuar formacionet zyrtare të finales së madhe të Ligës së Kampionëve mes Manchester Cityt dhe Interit.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Ataturk Olimpic” në Stamboll në orën 21:00.

Të dy skuadrat synojnë vetëm fitore me qëllimin e vetëm për të siguruar trofeun.

 

Interi deri më tani ka fituar tri herë Championsin, ndërsa Man City asnjëherë.

Në finale, City erdhi pasi eliminoi Real Madridi ,kurse Interi mposhti Milanin në gjysmëfina

Tashmë gjithçka është gati teksa edhe formacionet zyrtare janë publikuar  nga trajnerët. /Zeri.info

Man City:

Image

Inter:

Image