Kapiteni i Man Cityt, Gundogan: Ndeshja ishte 50/50, me fat që fituam ne

Kapiteni i Man Cityt, Gundogan: Ndeshja ishte 50/50, me fat që fituam ne

Sport June 10, 2023 - 23:54

Kapiteni i Manchester Cityt, Ilkay Gundogan pranon se finalja e Ligës së Kampionëve me Interin ishte 50/50 dhe ndihet me shumë fat që fituan 1-0.

Pas një beteje të madhe, goli i Rodrit vendosi fituesin, edhe pse Nerazzurrët patën disa raste për të barazuar, me Federico Dimarcon dhe Romelu Lukakun.

“E pabesueshme. Vështirë për t’u shprehur me fjalë. Sot ne bëmë histori”.

“Ishte e vështirë për të dyja skuadrat. Nuk ishim në maksimumin tonë në pjesën e parë. Ne po hezitonim. E dinim se duhej të bënim më mirë në të dytën”.

“Ndoshta ishte një ndeshje 50/50. Ndihemi shumë me fat që ne ishte fitues”, ka thënë Gundogan për BT Sport.

Megjithatë, Gundogan mohon që presioni i të qenit favorit ka rënduar për Manchester Cityn.

“E dinim që të gjithë po flisnin për tripletë. Presioni ishte aty, por kjo skuadër është ndërtuar për të trajtuar presionin në mënyrën më të mirë të mundshme”, deklaroi gjermani. /Telegrafi/