Notat e lojtarëve: Milan 1-3 Dortmund, Hummels më i miri

Notat e lojtarëve: Milan 1-3 Dortmund, Hummels më i miri

Sport November 28, 2023 - 23:34

Milani ka humbur nga Dortmundi në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “San Siro”.

Skuadra gjermane triumfoi me rezultat 1-3, në kryendeshjen e mbrëmjes së sontme.

Golin e vetëm për italianët e shënoi Chukwueze, kurse për gjermanët realizuan Reus nga penalltia, Gittens dhe Adeyemi.

Pas kësaj humbje, Milani renditet i fundit ku ka pesë pikë, kurse Dortmundi lider me dhjetë pikë gjithsej, kështu duke e siguruar fazën e eliminimit direkt.

Në këtë ndeshje, më i miri ishte Mats Hummels me notë. 7.8 i ndjekur nga Marcel Sabitzer 7.6.

Kurse te Milani më notën më të lartë u vlerësua Chukweze 7.4. /Zëri

Vlerësimi i të gjithë lojtarëve:

Milan:

Image

Dortmund:

Image