Mbyllen pjesët e para: Arsenali me epërsi të thellë ndaj Lensit, në avantazh edhe Real Madridi kundër Napolit

Mbyllen pjesët e para: Arsenali me epërsi të thellë ndaj Lensit, në avantazh edhe Real Madridi kundër Napolit

Sport November 29, 2023 - 21:52
Lajmet e Fundit nga Sporti

Kanë përfunduar e pjesët e para të ndeshjeve të Ligës së Kampionëve.

Arsenali ka shkuar në pushim pas 45 minutave me epërsi të thellë 5-0 ndaj Lensit.

Golat u shënuan nga Havertz, Jesus, Saka, Martinelli dhe Odegaardi.

Në epërsi është edhe Real Madridi ndaj Napolit me rezultat 2-1.

Golat për madrilenet i shënuan Rodrygo dhe Bellingham, kurse për Napolin realizoi Simeone.

Reali tashmë ka siguruar kualifikimin në fazën e eliminimit direkt. /Zëri