Arsenali shkatërron Lensin, Real Madridi fiton në fund ndaj Napolit

Arsenali shkatërron Lensin, Real Madridi fiton në fund ndaj Napolit

Sport November 29, 2023 - 23:01
Lajmet e Fundit nga Sporti

Kanë përfunduar ndeshjet e Ligës së Kampionëve, të vlefshme për fazën e grupeve.

Arsenali ka shënuar një fitore të thellë ndaj Lensit në stadiumin “Emirates”.

Skuadra e Artetës ka “shkatërruar” atë të Franck Haises me rezultat 6-0.

Golat u shënuan nga Havetz, Jesus, Saka, Martinelli, Odegaardi dhe Jorginho.

Me këtë fitore, Arsenali siguron kualifikimin në fazën eliminim direkt, pasi ka 12 pikë si lidere e grupit, kurse Lensi mbetet i treti me pesë sosh.

Real Madrid – Napoli:

Real Madridi ka triumfuar me rezultat të ngushtë ndaj Napolit.

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Santiago Bernabeu” përfundoi me rezultat 4-2.

Golat për spanjollët u shënuan nga Rodrygo, Bellinghami, talenti i ri Paz Martinez dhe Joselu, kurse për italianët realizuan Simeone dhe Zambo Anguissa.

Në fakt, Real Madridi tashmë ka siguruar kualifikimin në fazën tjetër të Championsit në ndeshjen e kaluar, dhe aktualisht grumbullon 15 pikë si lider, kurse Napoli është i dyti me shtatë pikë, kurse ndeshjen e fundit do ta zhvillojë me Bragën ku synon vetëm fitore që të sigurojë kualifikimin tutje. /Zëri