Pretendohet se Salahu ka nënshkruar me Arabinë Saudite

Pretendohet se Salahu ka nënshkruar me Arabinë Saudite

Sport February 28, 2024 - 14:53
Lajmet e fundit nga Sporti

Ish-ylli i Premierligës, Mido, ka pohuar se Mohamed Salah i Liverpoolit tashmë ka “nënshkruar kontrata” për të luajtur në Arabinë Saudite sezonin e ardhshëm.

Mido, ish-reprezentues i Egjiptit, sulmues i West Hamit dhe Tottenhamit, ka pohuar në mediat sociale se Salahu do të largohet nga Liverpooli në fund të sezonit 2023-24 dhe thotë se ai tashmë e ka vendosur një kontratë në Pro Ligën Saudite.

Në platformën “X”, heroi 41-vjeçar i kultit të Premierligës hodhi bombën për largimin e supozuar të Salahut tek 5.6 milionë ndjekësit e tij, ndërsa ai shkroi: “Mohamed Salah do të jetë në Ligën Saudite sezonin e ardhshëm. Kontratat janë nënshkruar”.

Gjiganti saudit Al-Ittifaq kishte treguar interes të vërtetë për Salahun verën e kaluar dhe madje paraqiti një ofertë me vlerë 150 milionë funte.

Megjithatë, në atë kohë, Liverpooli refuzoi të linte sulmuesin e tyre yll të largohej. Megjithatë, raportet e fundit sugjerojnë se klubet në Lindjen e Mesme do të ndjekin edhe një herë disa yje të Premierligës, duke përfshirë Salahun kur të rihapet merkatoja e transferimeve. /Zëri