Vdes ish-superylli i WWE-së pas disa goditjeve në tru

Vdes ish-superylli i WWE-së pas disa goditjeve në tru

Sport February 28, 2024 - 17:53

Ish-superylli i WWE, Virgil ka vdekur në moshën 61-vjeçare, disa javë pasi u raportua se ai pësoi ‘disa sulme në tru’, konfirmoi një zëdhënës i kompanisë për DailyMail.

Virgil, emri i vërtetë i të cilit ishte Michael Jones, mbahet mend më së miri për karrierën e tij në World Wrestling Entertainment gjatë viteve 1980 dhe 1990.

Sipas gjyqtarit Mark Charles III, Virgil vdiq të mërkurën, në mënyrë natyrore në një spital. Në vitin 2022, ylli u diagnostikua me çrregullime mendore dhe pësoi dy sulme.

Image