Ferrari i Elseid Hysajt përfshihet nga flakët, futbollisti bllokohet brenda makinës bashkë me vjehrrin

Ferrari i Elseid Hysajt përfshihet nga flakët, futbollisti bllokohet brenda makinës bashkë me vjehrrin

Sport April 12, 2024 - 12:39
Lajmet e fundit nga Sporti

Mbrojtësi i Kombëtares, Elseid Hysaj, ka përjetuar momente tmerri mbrëmjen e djeshme. Makina “Ferrari” e lojtarit, u përfshi papritur nga flakët.

Brenda makinës ishte Hysaj së bashku me vjehrrin e tij. Për disa çaste, Hysaj dhe vjehrri i tij nuk po arrinin të dilnin me dyert që u mbyllën në mënyrë automatike.

Por për fat të mirë kjo ngjarje kaloi pa pasoja, teksa makina u dëmtua totalisht. Vetë mbrojtësi në një prononcim të shkurtër për “Il Messaggero” bëri të ditur se zjarri mund të ishte shkaktuar nga një defekt i fabrikës në momentin e prodhimit.

“Makina mori flakë në mënyrë të papritur, për fat të mirë askush nuk u lëndua. Ia dolëm që t’i shpëtonim në kohë rrezikut, besoj se bëhet fjalë për një problem të fabrikës”, u shpreh Hysaj.