Tottenhami mposhtet thellë nga Newcastle

Tottenhami mposhtet thellë nga Newcastle

Sport April 13, 2024 - 15:27

Tottenhami është mundur thellë në udhëtim te Newscastle në kuadër të xhiros së 32-të në Premierligë.

Ndeshja që u zhvillua në stadiumin “St James’ Park” përfundoi me rezultat 4-0.

Me dy golat e Isakut (30, 51’) dhe me nga një të Gordonit (32’) dhe Schar (87’), Newcastle arriti të triumfoi ndaj Spurs.

Me këtë fitore, Newcastle e sheh vetën në vendin e gjashtë me 50 pikë kurse Tottenhami në një pozitë më lart me 60 sosh. /Zëri