Bayern Munichu mposht Arsenalin dhe kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

Bayern Munichu mposht Arsenalin dhe kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

Sport April 17, 2024 - 23:03

Bayern Munichu ka arritur të kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, duke e mposhtur Arsenalin.

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Allianz Arena” përfundoi me rezultat 1-0, kurse me atë të përgjithshëm triumfoi 3-2.

Kimmich ishte golashënuesi në minutën e 63-të duke ia siguruar fitoren bavarezëve dhe i dërguar në gjysmëfinale të Championsit. 

Bayern Munichu në gjysmëfinale do të takohet me fituesin e ndeshjes Man City-Real Madrid. /Zëri